logo przedsiebiorcy

Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.
 
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w krótkim badaniu, mającym na celu wskazanie poziomu satysfakcji przedsiębiorców z pomocy udzielonej w ramach tarcz antykryzysowych.
 

Z ogromnym żalem informujemy, że 6 czerwca zmarł tragicznie Prof. UAM dr hab. Paweł Antkowiak - wielki przyjaciel naszej Federacji.

Czytaj więcej

Dzisiejszy wywiad na żywo dla Rzeczpospolita TV, w którym Piotr Podgórski - v-ce Prezes Federacji wskazuje na błędy popełnianie przy wypełnianiu wniosków, które w dużej mierze są wynikiem stosowania przez ustawodawcę niejasnych pojęć.

Czytaj więcej

Prezes organizacji pracodawców - Przedsiębiorcy.pl Robert Składowski podpisał się pod głośnym listem 12 organizacji przedsiębiorców skierowanym do unijnego komisarza ds. zatrudnienia i praw socjalnych Nicolasa Schmita, w którym apelujemy o możliwość rozważenia przesunięcia wejścia w życie dyrektywy o delegowaniu pracowników o rok.

Czytaj więcej

Właściciele mikro-, małych i średnich firm mogą się już ubiegać o unijną pożyczkę płynnościową w maksymalnej wysokości 15 mln zł. Pożyczki są bezkosztowe – przedsiębiorca będzie spłacał tylko raty kapitałowe, bez odsetek. Wnioski można składać elektronicznie w instytucjach finansujących, współpracujących z BGK. To kolejne wzmocnienie tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

Czytaj więcej

Piątkowe spotkanie, mające ze względu na okoliczności formę wideokonferencji poświęcone było aktualnej sytuacji branży transportowej. Dyskusja dotyczyła w szczególności zakresu czasu pracy i rozliczania wynagrodzeń w świetle nowych ustaw. Omówiono także wątpliwości i pytania jakie rodzi wydłużenie czasu jazdy w ruchu krajowym i międzynarodowym.

Czytaj więcej

 

Nowe rozwiązania przewidują rozszerzenie pomocy dla przedsiębiorców oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne w zakresie:

Czytaj więcej

Realizując prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zachęcamy do zapoznania się z pakietem regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową.

Czytaj więcej

Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorcy.pl Robert Składowski o tarczy antykryzysowej w Polsat News.

Czytaj więcej

Piotr Podgórskim v-ce Prezes Federacji w najnowszym artykule dla Rzeczpospolita krytycznie nt. ostatniej, nocnej poprawki w Kodeksie wyborczym i w ustawie o RDS.

Czytaj więcej

Piotr Podgórski, wiceprezes Federacji w komentarzu dla dzisiejszej Rzeczpospolitej na temat tarczy antykryzysowej.

Czytaj więcej

Na prośbę Rzecznika MŚP Adama Abramowicza oraz Ministerstwa Rozwoju zwracamy się do naszych firm członkowskch o rozważenie możliwości odpłatnej produkcji artykułów wykorzystywanych podczas zwalczania COVID-19. Zamówienie rządowe będzie realizowane odpłatnie, a firmy wyłonione w drodze przetargu.

Czytaj więcej

Federacja Przedsiębiorcy.pl z niepowetowanym smutkiem żegna prof. Krzysztofa Pendereckiego, kompozytora, dyrygenta, pedagoga, doktora honoris causa renomowanych uczelni, odznaczonego Orderem Orła Białego.

Czytaj więcej

Po rozmowie z Biurem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Prezes Federacji Robert Składowski w piśmie do Premiera Mateusza Morawieckiego poparł postulat Rzecznika MŚP mówiący o objęciu jednakowym mechanizmem pomocy w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne również osób prowadzących działalność gospodarczą rolniczą i pozarolniczą.

Czytaj więcej

Jeżeli z powodu epidemii koronawirusa przedsiębiorca ma problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, może skorzystać z uproszczonych form pomocy:

Czytaj więcej

Wiceprezes Piotr Podgórski w najnowszym felietonie dla Rzeczpospolitej: "Przedsiębiorcy w sprawie koronawirusa: nie ustawajmy w apelach do rządu"

Czytaj więcej

Akademia PARP zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców do skorzystania z oferty bezpłatnych kursów on-line. Interaktywna platforma zawiera szkolenia dla osób chcących poszerzyć wiedzę z obszaru:

Czytaj więcej

Wiceprezes Federacji Piotr Podgórski w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej podkreśla, że w dobie koronawirusa przedsiębiorcom potrzeba płynności finansowej:

Czytaj więcej

Łączymy

Inspirujemy

Wspieramy sukces