logo przedsiebiorcy

Serdecznie zapraszamy na seminarium szkoleniowe dla eksporterów usług, delegujących pracowników do krajów UE i EOG, które odbędzie się w dniach 13-14 września 2019 roku w Gdańsku. Organizatorem jest nasz członek - Korporacja Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD.

Czytaj więcej

Sejm znowelizował tzw. ustawę prądową. W efekcie termin składania oświadczeń do sprzedawców energii został przedłużony do 13 sierpnia.
Ma to umożliwić wielu firmom i instytucjom złożenie dokumentu, bez którego nie mogłyby liczyć na zamrożenie cen energii w drugim półroczu 2019 roku.

Czytaj więcej

1 września 2019 wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące mechanizmu podzielonej płatności (MPP). 

Czytaj więcej

Szanowni Państwo,


W ramach pracy naukowej w strukturach Clark University w Worcester (USA) została podjęta decyzja o uruchomieniu badań naukowych pt. „Badania jakości opinii o pracodawcach w Internecie”. Ostateczne wyniki badań zostaną zaprezentowane docelowo na Cambridge University w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo ekspert naszej Federacji Pani Bożena Fabian z firmy PROFIT Sp. z o.o. (http://ebiuroprofit.pl/) przypomina:
Od 1 września 2019r. zacznie działać scentralizowana baza podatników VAT.

Czytaj więcej

Członek Przedsiębiorcy.pl - firma PETECKI w dniach 23-24 maja 2019 r. wzięła udział w Kongresie Stolarki Polskiej, którego organizatorem jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Czytaj więcej

W tym roku powstają pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK).
Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza wraz z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji – Agendą ONZ ds. Migracji, Business Centre Club, Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych i Krajową Izbą Gospodarczą zapraszają̨ do udziału w seminarium na temat globalnej inicjatywy IRIS (International Recruitment Integrity System) i jej wdrożenia w Polsce, które odbędzie się 16 lipca 2019 roku w godz. 10.00-13.00 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych przy ulicy Książęcej 4.

Czytaj więcej

14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

Czytaj więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsięborczości zaprasza na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

Czytaj więcej

Dyrektor lubelskiego oddziału Przedsiębiorcy.pl Pan Robert Górnik uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami kanadyjskiej misji gospodarczej, które - w ramach Poland Trade Mission - odbyło się w Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Czytaj więcej

W imieniu Katedry Budownictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie Pani Prorektor ds. Rozwoju dr Beata Fałda zaprasza zainteresowanych przedstawicieli firm branży budowlanej do udziału w Seminarium Naukowo – Technicznym pt. „Zastosowanie włókien bazaltowych i innych produktów bazaltowych w budownictwie przemysłowym i indywidualnym oraz budowie dróg, mostów i lotniczych dróg startowych”.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pt. "Miasto - wielokulturowa przestrzeń integracji", która odbędzie się 14 czerwca 2019 roku w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

 

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy w terminie 14-15 czerwca 2019 r. do Wrocławia na seminarium szkoleniowe nt.: „Praktyczne aspekty transgranicznego świadczenia usług i delegowania pracowników w świetle wprowadzonych i planowanych zmian prawa w UE. Rynek niemiecki – wybrane zagadnienia prawne i podatkowe”.

Czytaj więcej

W imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - Dyrektor naszego lubelskiego oddziału Przedsiębiorcy.pl Robert Górnik serdecznie zaprasza na polsko-kanadyjskie spotkanie biznesowe.

Czytaj więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Polsko – Białoruskim Forum Gospodarczym "DOBROSĄSIEDZTWO - 2019", które w bieżącym roku odbędzie się w Mińsku na Białorusi, w dniach 6-7 czerwca w Bibliotece Narodowej Białorusi, Prospekt Nezavisimosti 116.

Czytaj więcej

W dniach 29-31 maja 2019 r. w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędą się Targi China Homelife oraz Targi Export Expo połączone z Kongresem Gospodarczym Europy Centralnej i Wschodniej.

Czytaj więcej

W imieniu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy do udziału w konkursie "Badania na rynek – miasta średnie”.
Od 25 marca do 8 maja 2019 roku mikro-, mali i średni przedsiębiorcy realizujący projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin, które z nimi sąsiadują* mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Czytaj więcej

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Tygodnia Gospodarczego.

Czytaj więcej

Uprzejmie informujemy, że w BIP RCL został udostępniony projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, wraz z uzasadnieniem i OSR.

Czytaj więcej

Łączymy

Inspirujemy

Wspieramy sukces