logo przedsiebiorcy

PAIH krajowym koordynatorem Międzynarodowych Targów Importowych w Szanghaju

Już jesienią tego roku rząd CHRL zaprosi na pierwsze w historii targi poświęcone współpracy importowej – China International Import Expo. W roli polskiego, krajowego koordynatora expo będzie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która zaprasza rodzimych przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu. Informację o organizacji targów podała podczas seminarium poświęconemu eksportowi do Chin, Liu Ljiuan, Radca Handlowo-Ekonomiczny w Ambasadzie ChRL w Warszawie.

China International Import Expo będą trwały od 5 do 10 listopada, gospodarzami wydarzenia będą chińskie ministerstwo handlu oraz władze Szanghaju. Wsparcie imprezy zadeklarowały Światowa Organizacja Handlu (WTO) i Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO).

Targi zostały ogłoszone przez samego Prezydenta Chin - Xi Jinpinga, jako, że rząd w Pekinie uważa je za ważny krok ku liberalizacji handlu i otwarciu tamtejszego rynku na artykuły importowane. Organizatorzy gwarantują obecność agentów handlowych, dystrybutorów i przedstawicieli sieci zakupowych. Misji biznesowej będzie przewodniczył przedstawiciel polskiego rządu. 
 
– Zauważmy, że chiński rynek znacznie zmienił się na przestrzeni lat i wzrosło zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości z Europy, także z Polski. PAIH intensyfikuje działania na rzecz zwiększenia wolumenu polskiego eksportu do Chin, jednym z nich są dzisiejsze warsztaty dla polskich firm. Cieszymy się, że rząd w Pekinie zdecydował o organizacji pierwszej w historii imprezy targowej poświęconej importowi. Lokalizacja expo to także dobra wiadomość - jestem przekonany, że w skoordynowaniu działań będzie pomocne nasze biuro w Szanghaju – zaznacza prezes PAIH, Tomasz Pisula. –  Chiński rząd bardzo poważnie traktuje relacje ze wszystkimi partnerami handlowymi, a China International Import Expo traktuje jako kluczowy element realizacji inicjatywy Pasa i Szlaku – dodaje Radca Lui Lijuan.

Zadaniem PAIH będzie wsparcie polskich przedsiębiorców w przygotowaniu wyjazdu. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na sektory dedykowane branżom: urządzenia elektroniczne, odzież i akcesoria, motoryzacja, urządzenia nowej generacji, żywność i produkty rolne, urządzenia medyczne i wyposażenie oraz handel usługami. Termin rezerwacji stoiska upływa 30 czerwca 2018. 
 
Dziś, 7 lutego, w Centrum Informacyjnym PAIH odbyło się pierwsze z cyklu seminarium poświęcone praktycznym aspektom eksportu do Chin. Kolejne już 21 i 22 lutego. Wydarzenia organizuje zespół programu Go China.

 

 

Źródło:www.paih.gov.pl

Data: 08.02.2018

Łączymy

Inspirujemy

Wspieramy sukces