logo przedsiebiorcy

Powszechny Samorząd Gospodarczy

Kongres Polskiej Przedsiębiorczości

13 grudnia 2019 r. odbył się w Warszawie Kongres Polskiej Przedsiębiorczości, który federacja Przedsiębiorcy.pl organizowała wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. 

 

W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak-Kamysz, a także przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pracodawców, izb gospodarczych. 


Rola przedsiębiorstw w polskiej gospodarce, nowa perspektywa unijna, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i wyzwania, jakie przed nią stoją, a także rola powszechnego samorządu gospodarczego w Polsce i w Europie – to tylko część zagadnień poruszanych przez ekspertów podczas Kongresu Polskiej Przedsiębiorczości.

 

Kongres był miejscem do dialogu, wymiany doświadczeń oraz wspólnego wypracowania rozwiązań chroniących polskich przedsiębiorców.

 

- Przedsiębiorcy i pracodawcy są pełni obaw w związku z obecnie prowadzoną praktyką gospodarczą. Nie wszystkie biznesy radzą sobie z biurokracją czy wysokimi kosztami pracy. Naszym zadaniem jest im pomóc w trudnych sytuacjach. Potrzebna jest do tego współpraca różnych środowisk – rządowych, samorządowych, naukowych czy mediów. Chcemy wspólnie przedyskutować nasze problemy, by móc zaproponować regionalne i krajowe rozwiązania. Stawką jest ochrona naszych firm i miejsc pracy – tłumaczy Robert Składowskiprezes zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl.


Z jakimi problemiami mierzą się przedsiębiorcy? Poniżej wypowiedź Prezesa Roberta Składowskiego oraz Wiceprezesa Piotra Podgórskiego.

 

Robert Składowski - wypowiedź

 

Piotr Podgórski - wypowiedź

 

Po kongresie odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego członkom naszej organizacji zostały wręczone dyplomy rekomendacyjne, a naszym partnerom - podziękowania za całoroczną współpracę.

 

Łączymy

Inspirujemy

Wspieramy sukces