logo przedsiebiorcy

CIT dla spółki komandytowej

Przedsiębiorcy.pl krytycznie o propozycji podwójnego opodatkowania spółek komandytowych.

 

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek dla dziesiątek tysięcy przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółek komandytowych. Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych będzie strzałem w przedsiębiorców, doprowadzającym do zupełnego zachwiania ich równowagi finansowej, a często wręcz do ich likwidacji.

 

Ogromny niepokój budzi fakt, że zmiany planowane są w bardzo szybkim tempie, co powoduje, że przedsiębiorcy nie mają pewności, co ich czeka i nie mogą ocenić wpływu zmian na prowadzony biznes. Jest to sprzeczne z postulatami wyrażanymi przez rząd w Konstytucji Biznesu!

 

W dobie pandemii świat się zmienił, więc my przedsiębiorcy musimy skupić szczególną uwagę i stawiać nowe cele, założenia oraz działania, wpływające na rozwój firm. Rząd próbuje nam to uniemożliwić odwracając naszą uwagę od aktualnie występujących problemów.

 

Przedstawiane założenia niestety nie będą prowadziły do uszczelnienia systemu podatkowego, lecz do podniesienia opodatkowania dochodów przedsiębiorstw. W dobie obecnej sytuacji pandemicznej, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy trudno zrozumieć takie działania rządu, który powinien mocniej wspierać przedsiębiorców tak, aby umocnić gospodarkę oraz umożliwić nam stworzenie większej ilości miejsc pracy.

 

Jako silna organizacja pracodawców będziemy bronić interesów i praw przedsiębiorców. Będziemy zbierać głosy sprzeciwu i stać na straży zapewnienia pracodawcom spokojnego bytu.

 

JAK SAMI O SIEBIE NIE ZADBAMY, NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI !!!

Łączymy

Inspirujemy

Wspieramy sukces