Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców

Aktualności

Członek Federacji Przedsiębiorcy.pl – firma FUDO Security jest inicjatorem Programu „Bezpieczny Samorząd”. Wraz z innymi instytucjami jesteśmy patronem tego projektu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do udziału w nim.

 

Program ochrony dla jednostek samorządu terytorialnego BEZPIECZNY SAMORZĄD

 

Samorządy pełnią istotną rolę w zarządzaniu infrastrukturą krytyczną oraz gromadzeniu danych obywateli. Ochrona tych danych oraz właściwe zabezpieczenie dostępu do zasobów IT jest niezwykle istotne dla każdego mieszkańca.

 

Według raportu Artemis z 2021 roku, aż 21% samorządów doświadczyło przeskanowania infrastruktury krytycznej, co jednoznacznie wskazuje na potrzebę lepszej ochrony tych instytucji. Dlatego niezbędne jest wzmocnienie działań mających na celu zabezpieczenie danych oraz zasobów IT w samorządach, aby zapewnić odpowiednią ochronę dla obywateli i uniknąć poważnych konsekwencji związanych z potencjalnym naruszeniem bezpieczeństwa.

 

W Fudo Security rozumiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla organizacji. Jesteśmy polską firmą i priorytetowo traktujemy ochronę zasobów jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego stworzyliśmy Program Bezpieczny Samorząd, który umożliwi jednostkom  samorządu terytorialnego, urzędom, organizacjom rządowym i samorządowym wprowadzenie rozwiązań zabezpieczających infrastrukturę IT.

 

Program Bezpieczny Samorząd został stworzony z myślą o jednostkach samorządu terytorialnego, urzędach, organizacjach rządowych i instytucjach państwowych.  Pragniemy wzmocnić możliwość ochrony polskich instytucji publicznych, aby mogły one działać na rzecz dobra mieszkańców z większą pewnością i spokojem. Wierzymy, że cyberbezpieczeństwo jest kluczowe dla rozwoju społeczności lokalnych i dla budowania zaufania mieszkańców do działań urzędów. 

 


Korzyści! Co zyskasz dołączając do Programu Bezpieczny Samorząd?

 1. Bezpłatne szkolenie
  Każda jednostka samorządu terytorialnego, która dołączy do programu Bezpieczny Samorząd weźmie udział w bezpłatnym szkoleniu na temat zabezpieczania dostępu do poufnych informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Wzięcie udziału w tym szkoleniu pomoże samorządom skuteczniej chronić zasoby oraz zapewnić bezpieczeństwo danych mieszkańców.
 2. Doradztwo ekspertów bezpieczeństwa IT
  Program Bezpieczny Samorząd zapewnia możliwość skonsultowania się z ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Dzięki doradztwu naszych specjalistów samorządy otrzymają cenne wskazówki, które pomogą im zwiększyć bezpieczeństwo zasobów. To z kolei minimalizuje ryzyko naruszenia poufnych informacji i zbuduje zaufanie mieszkańców do działań samorządu. Dla uczestników programu konsultacje są bezpłatne. 
 3. Warsztaty na temat systemów PAM
  Program Bezpieczny Samorząd to również praktyczne warsztaty, które wprowadzą administratorów IT w samorządach w proces instalacji i pracy na systemach PAM. Warsztaty podniosą kompetencje administratorów IT i wzmocnią poziom zabezpieczeń, pomagając samorządom zadbać o bezpieczeństwo ich zdalnych zasobów.
 4. Certyfikat dla samorządów i pracowników
  Uczestnictwo w programie Bezpieczny Samorząd jest potwierdzone certyfikatem cyberbezpieczeństwa. Ten certyfikat przyznany jest samorządom, które troszczą się o cyberbezpieczeństwo, przystępując do programu Bezpieczny Samorząd. Oprócz tego certyfikat jest też wystawiany przeszkolonym pracownikom odpowiedzialnym za cyberbezpieczeństwo w samorządach i urzędach. Samorządy mogą wykorzystać ten certyfikat na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych, aby wzmocnić zaufanie mieszkańców do bezpieczeństwa ich danych.

Dołączenie do Programu Bezpieczny Samorząd otworzy możliwość wprowadzenia zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających infrastrukturę IT w Twoim samorządzie. Pozwoli to skutecznie chronić dane obywateli, zapobiegać atakom na kluczowe systemy, ochronić istotne środki finansowe i utrzymać doskonałą reputację.

Teraz możemy stworzyć bezpieczne środowisko dla zasobów jednostek samorządowych i chronić poufne informacje mieszkańców. 

Dołącz do Programu Bezpieczny Samorząd

Nie czekaj ani chwili dłużej!

Zarejestruj się pod tym linkiem:

https://fudosecurity.com/pl/bezpieczny-samorzad/

 
Scroll to Top